Mitchell High School Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.40 Amy Gaetze 7th Finals H1 Full Results
13.80 Emily Paulson 2nd Finals H1 Full Results
14.00 Ashley Larson 5th Finals H1 Full Results
14.60 SB Abby Young 13th Finals H4 Full Results
200 Meter Dash
26.60 SB Megan Farnham 1st Finals H1 Full Results
28.00 SB Jesse Volek 7th Finals H1 Full Results
28.60 SB Ashley Larson 12th Finals H2 Full Results
28.90 Emily Paulson 16th Finals H2 Full Results
28.90 SB Ellie Rew 1st Finals H2 Full Results
31.30 SB Abby Young 17th Finals H4 Full Results
33.20 SB Tiadra Simmermon 28th Finals H5 Full Results
400 Meter Dash
1:00.40 SB Megan Farnham 1st Finals H1 Full Results
1:02.50 Jesse Volek 2nd Finals H1 Full Results
1:02.90 Emma Schmidt 3rd Finals H1 Full Results
1:06.00 Ashley Larson 3rd Finals H1 Full Results
800 Meter Run
2:30.40 Naomi Munsen 5th Finals Full Results
2:31.10 SB Berkley Rietveld 7th Finals Full Results
2:54.70 SB Julie Knight 12th Finals Full Results
2:57.30 Sarah Ramsay 14th Finals Full Results
3:00.60 Sidney Neugebauer 17th Finals Full Results
1600 Meter Run
5:43.80 SB Emily Sudbeck 7th Finals Full Results
6:21.90 Julie Knight 12th Finals Full Results
6:22.30 Sarah Ramsay 13th Finals Full Results
7:06.20 SB Sidney Neugebauer 17th Finals Full Results
100 Meter Hurdles
15.90 SB Lexie Weier 3rd Finals H1 Full Results
19.21 Ellie Rew 11th Finals H1 Full Results
300 Meter Hurdles
54.40 SB Courtney B Wells 13th Finals H2 Full Results
54.60 Kylee Geppert 2nd Finals H1 Full Results
4x100 Meter Relay
52.40 Relay Team 3rd Finals Full Results
4x200 Meter Relay
1:53.80 Relay Team 4th Finals Full Results
High Jump
4-10 Olivia Willis 6th Finals Full Results
Long Jump
15-9 Dana Misiaszek 6th Finals Full Results
15-1.5 Tara Palmer 9th Finals Full Results
14-10 Ellie Rew 11th Finals Full Results
12-9.75 SB Abby Young 12th Finals Full Results
12-9.5 SB Jesse Volek 19th Finals Full Results
12-3 SB Tiadra Simmermon 21st Finals Full Results
Triple Jump
31-0 Taylor Volesky 1st Finals Full Results
30-10 Dana Misiaszek 12th Finals Full Results
30-4.5 Tara Palmer 16th Finals Full Results
30-1.5 Jesse Volek 17th Finals Full Results
27-5 Bailey Eidahl 9th Finals Full Results
Discus
106-6 Abby Sudbeck 6th Finals Full Results
88-11 Kaley Nolz 4th Finals Full Results
87-9 Shelly Iburg 13th Finals Full Results
79-11 Ida Torbergson 19th Finals Full Results
Shot Put
36-11.75 Abby Sudbeck 3rd Finals Full Results
31-7 Shelly Iburg 13th Finals Full Results
28-1.75 Kaley Nolz 10th Finals Full Results
27-7 SB Ida Torbergson 13th Finals Full Results
23-7.25 Shelby Gunsch 23rd Finals Full Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.60 SB Austin Loes 8th Finals H3 Full Results
11.90 SB Nick Kummer 18th Finals H2 Full Results
12.10 SB Drake Johnson 21st Finals H4 Full Results
12.10 SB Tyson Allen 5th Finals H1 Full Results
12.20 SB Kyler Frongner 23rd Finals H4 Full Results
12.20 SB Keenan Shannon 7th Finals H2 Full Results
12.40 SB Mitchell Berens 13th Finals H2 Full Results
12.60 SB Tyler Larson 18th Finals H4 Full Results
200 Meter Dash
22.00 SB Jason Greenway 1st Finals H1 Full Results
23.50 SB Nick Kummer 8th Finals H3 Full Results
24.50 SB Drake Johnson 2nd Finals H1 Full Results
25.40 Keenan Shannon 8th Finals H2 Full Results
25.90 SB Chase Harms 13th Finals H4 Full Results
400 Meter Dash
57.10 Kyler Frongner 19th Finals H3 Full Results
1:00.90 SB Nick Mauer 10th Finals H3 Full Results
800 Meter Run
2:22.00 SB Alex Thill 5th Finals Full Results
300 Meter Hurdles
40.90 SB Jade Miler 3rd Finals H1 Full Results
46.10 SB Mason Wenzel 2nd Finals H1 Full Results
4x100 Meter Relay
44.10 SB Relay Team 2nd Finals H1 Full Results
4x200 Meter Relay
1:41.80 Relay Team 3rd Finals Full Results
4x400 Meter Relay
3:41.80 Relay Team 5th Finals Full Results
Sprint Medley Relay
3:50.80 Relay Team 3rd Finals H1 Full Results
4x800 Meter Relay
9:20.10 Relay Team 1st Finals Full Results
High Jump
5-8 SB Jade Miler 5th Finals Full Results
Long Jump
20-0.75 Jason Greenway 5th Finals Full Results
16-1.5 SB Gramm Johnson 7th Finals Full Results
16-0.5 Ben Prill 8th Finals Full Results
Discus
136-0 SB Dalton Wangerin 7th Finals Full Results
120-11 SB Dylanger Pierson 1st Finals Full Results
107-10 SB Joe Vandriel 23rd Finals Full Results
86-8 SB Taylor Herrick 26th Finals Full Results
85-3 SB Trent Noisy Hawk 24th Finals Full Results
84-9 SB Isaiah Munsen 28th Finals Full Results
80-3 SB Nick Mauer 32nd Finals Full Results
66-8 SB Chase Klingaman 40th Finals Full Results
Shot Put
41-2 SB Dylanger Pierson 1st Finals Full Results
40-11.5 Dalton Wangerin 14th Finals Full Results
39-6.25 SB Joe Vandriel 16th Finals Full Results
37-8.25 Taylor Herrick 19th Finals Full Results
32-4.5 SB Trent Noisy Hawk 25th Finals Full Results
31-7 SB Isaiah Munsen 31st Finals Full Results
30-5.5 SB Chase Klingaman 33rd Finals Full Results