Sioux Falls Lincoln High School Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.64 h SB Natalie Mcconnell 10th Finals H1 Complete Results
13.74 h SB Shania Meier 12th Finals H1 Complete Results
200 Meter Dash
27.34 h SB Savannah Murray 4th Finals H1 Complete Results
28.84 h Natalie Mcconnell 12th Finals H1 Complete Results
29.04 h Tominee Sorenson 15th Finals H1 Complete Results
29.64 h Madeline Kelly 20th Finals H1 Complete Results
400 Meter Dash
1:02.24 h Morgan Fehrs 4th Finals H1 Complete Results
1:02.64 h SB Emma Nykamp 5th Finals H1 Complete Results
1:06.34 h Madeline Kelly 11th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:34.80 SB Lydia Hooker 12th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
5:43.20 Shaylynn Bird-sandven 10th Finals H1 Complete Results
6:05.00 SB Sarah Dow 17th Finals H1 Complete Results
3200 Meter Run
12:13.60 SB Brooke Infield 2nd Finals H1 Complete Results
100 Meter Hurdles
16.34 h SB Becca Bindert 6th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
52.24 h Carly Hohman 13th Finals H1 Complete Results
4x100 Meter Relay
49.74 h SB Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
4x200 Meter Relay
1:44.00 SB Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
4x400 Meter Relay
4:06.20 SB Relay Team 3rd Finals H1 Complete Results
4x800 Meter Relay
10:04.80 Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
High Jump
5-0 Sarah Quinlivan 1st Finals H1 Complete Results
Long Jump
17-1 SB Tunia Lackay 1st Finals H1 Complete Results
15-10 Michaela Mohr 3rd Finals H1 Complete Results
Triple Jump
33-9.5 SB Ryley Heier 3rd Finals H1 Complete Results
33-5.75 SB Alex Geddes 4th Finals H1 Complete Results
33-3.5 Sarah Quinlivan 5th Finals H1 Complete Results
32-9 SB Peyton Kliewer 6th Finals H1 Complete Results
Discus
111-2 Izzy VanVeldhuizen 4th Finals H1 Complete Results
110-2 SB Shania Meier 5th Finals H1 Complete Results
Shot Put
37-6 Izzy VanVeldhuizen 2nd Finals H1 Complete Results
30-7 Shania Meier 11th Finals H1 Complete Results
30-1.5 SB Becca Bindert 12th Finals H1 Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.04 h Adam Belhaj 1st Finals H1 Complete Results
11.44 h Caden Quintanillia 3rd Finals H1 Complete Results
11.64 h Dylan Arntz 4th Finals H1 Complete Results
11.74 h Braxton Large 9th Finals H1 Complete Results
200 Meter Dash
23.24 h SB Dylan Arntz 4th Finals H1 Complete Results
400 Meter Dash
51.74 h SB Isaac Bindert 3rd Finals H1 Complete Results
53.24 h SB Ethan Weber 5th Finals H1 Complete Results
54.54 h SB Andrew Moore 9th Finals H1 Complete Results
55.14 h SB Keith Hurly 11th Finals H1 Complete Results
55.14 h SB Leviathan Degross 11th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
1:58.50 SB Free Bump 1st Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
4:28.10 Nathan Schroeder 1st Finals H1 Complete Results
4:35.10 Free Bump 5th Finals H1 Complete Results
4:36.80 SB Anders Rasmussen 7th Finals H1 Complete Results
4:47.70 Carter Barkley 13th Finals H1 Complete Results
4:58.20 SB Henry Klitzke 17th Finals H1 Complete Results
3200 Meter Run
9:05.50 SB Will Lauer 1st Finals H1 Complete Results
10:01.10 SB Gabe Peters 2nd Finals H1 Complete Results
10:09.80 SB Dale Loudon 3rd Finals H1 Complete Results
10:18.80 Dreux Selzler 5th Finals H1 Complete Results
10:26.00 Tyler Dobson 6th Finals H1 Complete Results
110 Meter Hurdles
17.14 h SB Oshimo Shota 6th Finals H1 Complete Results
17.24 h Matt Wagner 7th Finals H1 Complete Results
17.34 h Dalton Roach 8th Finals H1 Complete Results
17.74 h SB Max Hooker 10th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
42.94 h SB Oshimo Shota 6th Finals H1 Complete Results
44.44 h SB Dalton Roach 9th Finals H1 Complete Results
44.44 h SB Max Hooker 9th Finals H1 Complete Results
44.64 h Matt Wagner 12th Finals H1 Complete Results
4x100 Meter Relay
44.24 h Relay Team 4th Finals H1 Complete Results
4x400 Meter Relay
3:21.30 Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
High Jump
5-9 Nickel Meyers 6th Finals H1 Complete Results
Long Jump
18-4.5 Eric Looby 13th Finals H1 Complete Results
16-10.5 SB Dalton Roach 18th Finals H1 Complete Results
Triple Jump
37-7.25 Keone Hart 6th Finals H1 Complete Results
37-5.75 Nickel Meyers 7th Finals H1 Complete Results
36-2 Ethan Weber 8th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
12-3 SB Nate Whitlock 6th Finals H1 Complete Results
11-9 SB Austin Roemeling 7th Finals H1 Complete Results
10-3 Mason Nelson 11th Finals H1 Complete Results
10-3 SB Jacob Zea 11th Finals H1 Complete Results
Discus
159-8 SB William Rose 2nd Finals H1 Complete Results
144-7 SB Oj Jones 4th Finals H1 Complete Results
125-10 Austin Druse 11th Finals H1 Complete Results
Shot Put
45-6 William Rose 5th Finals H1 Complete Results
43-7 Austin Hauschild 6th Finals H1 Complete Results
43-6 Mike Vanveldhuizen 7th Finals H1 Complete Results
41-5 Austin Druse 10th Finals H1 Complete Results