Aberdeen Roncalli High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.79 | Morgan Fiedler | 9th | Prelims H3 | Class A Friday Results | |
13.45 | Madelyn Martin | 22nd | Prelims H3 | Class A Friday Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.34 | Morgan Fiedler | 20th | Prelims H4 | Class A Friday Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:03.58 | Jamie Ewart | 15th | Prelims H2 | Class A Friday Results | |
800 Meter Run | |||||
2:41.41 | Halle Kuck | 15th | Finals H1 | Class A Friday Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.69 | Olivia Hanson | 13th | Prelims H1 | Class A Friday Results | |
17.04 | Madelyn Bragg | 18th | Prelims H2 | Class A Friday Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
53.57 | Relay Team | 13th | Prelims H1 | Class A Friday Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:15.02 | SB | Relay Team | 10th | Prelims H1 | Class A Friday Results |
Sprint Medley Relay | |||||
4:41.59 | Relay Team | 19th | Prelims H1 | Class A Friday Results | |
High Jump | |||||
4-9 | SB | Ella Hanson | 9th | Finals H1 | Class A Friday Results |
4-7 | Abbigail Hanson | 12th | Finals H1 | Class A Friday Results | |
Long Jump | |||||
17-1.75 | SB | Morgan Fiedler | 4th | Finals H3 | Saturday Results |
15-4 | SB | Abbigail Hanson | 19th | Finals H3 | Saturday Results |
Pole Vault | |||||
8-0 | Abbigail Hanson | 11th | Finals H1 | Class A Friday Results | |
Discus | |||||
100-1 | Kelsey Peterson | 16th | Finals H1 | Class A Friday Results | |
Shot Put | |||||
30-8 | Kelsey Peterson | 18th | Finals H1 | Class A Friday Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.36 | SB | Brady Morgan | 14th | Prelims H4 | Class A Friday Results |
11.44 | Brady Morgan | 13th | Semis H2 | Class A Friday Results | |
400 Meter Dash | |||||
53.73 | SB | Antony Martinez | 12th | Prelims H3 | Class A Friday Results |
1600 Meter Run | |||||
4:39.09 | SB | Noah Knapp | 8th | Finals H1 | Saturday Results |
3200 Meter Run | |||||
10:36.33 | Noah Knapp | 11th | Finals H1 | Class A Friday Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
45.17 | Jacob O'keefe | 18th | Prelims H2 | Class A Friday Results | |
Sprint Medley Relay | |||||
3:44.49 | SB | Relay Team | 5th | Prelims H4 | Class A Friday Results |
3:47.83 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Saturday Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:10.92 | Relay Team | 20th | Finals H1 | Class A Friday Results | |
High Jump | |||||
5-10 | Chris Swallow | 9th | Finals H1 | Class A Friday Results | |
Discus | |||||
130-0 | SB | Peni Mounga | 6th | Finals H1 | Class A Friday Results |
120-3 | Jaden Karst | 15th | Finals H1 | Class A Friday Results | |
Shot Put | |||||
44-1.25 | Samuel Sather | 10th | Finals H1 | Class A Friday Results |